REZULTATELE CONCURSULUI NAȚIONAL DE CREAȚIE LITERARĂ TINERE CONDEIE – Ediția 2017 –




CLASELE VII-VIII
1. Capato Teodora CN Gh. Murgoci Brăila cl VII 10
2. Fulop Krisztina, Colegiul Tehnic Energetic Dragomir Hurmuzescu Deva, cl VIII 9,92
3. Duminică Simona, Sc nr. 18 Jean Bart Constanța cl VII 9,92
4. Solomon Maria Miruna CN Vasile Alecsandri Bacău cl VII 9,92
5. Cristescu Rami Mihai CN Emanoil Gojdu, Hunedoara, cl VII 9,83
6. Băieți Alexandra, I. Gh. Duca București, cl VII 9,75
7. Cristiana Sabou, Sc. Gh. Lazăr, Zalău cl VII 9,75
8. Tasenca Alexandra Șc. nr. 198 București, cl VII 9,75
9. Berende Vasilica, Liceul Teoretic Livu Rebreanu, Maieru, Bistrița, cl VIII 9,67
10. Retezeanu Bianca, Liceul Teoretic Ovidius, Constanța cl VIII 9,42
11. Roșca Teodora, Sc. George Emil Palade, Buzau 9,42
12. Scornea Roxana, C. Tehnic Dragomir Hurmuzescu, Deva cl VII 9,4
13. Marciuc Beatrice CN Regina Maria, Constanța cl VIII 9,4
14. Mureșan Maria LT Liviu Rebreanu, Maieru, cl VII 9,33
15. Tania Crișan, Sc. Gh. Lazăr, Zalău cl VIII 9.33
16. Dudaș Ana, Sc. nr. 7 Mediaș, cl VIII 9,33
17. Sîrbu Bianca Sc nr. 12 Tulcea cl VII 9,33
18. Ichim Paraschiva Miriam, CN Ferdinand, Bacău cl VII 9,33
19. Vrăjmașu Sibel Sc. Al. Ciucurencu Tl cl VIII 9,25
20. Anastasia Paicu, Sc. Poiana Stampei, cl VIII 9,25
21. Chinzăruc Sabina Andreea Sc. Gimnazială nr. 1 Oituz, Bacău cl VIII 9,25
22. Prejbeanu Ion, Sc. nr. 1 Bumbești Jiu, cl VII 9,23
23. Resvanță Roxana Palatul copiilor Bistrița VII 9,08
24. Temneanu Alexandra, Sc. Miron Costin, Suceava, cl VIII 9,08
25. Constantinescu Adelina Sc. nr. 1, Rm. Sărat 9
26. Balahură Daria, Sc. Teodor V.Ștefanelli, Câmpulung cl VII 9
27. Botea Diana, Lieul Tehnologic Matei Basarab, Măxineni, Brăila cl VII 8,93
28. Chiș Andreea Sc. Octavian Goga Oradea cl VIII 8,92
29. Giorceanu Nuria, Sc. Traian, Craiova, cl VIII 8,92
30. Maxim Simona, Sc. Gimnazială Coroteni, Slobozia Bradului, cl VIII 8,92
31. Terescu Iuliana Sc. Eșelnita Mehedinți cl VII 8,92
32. Pârvulescu Alexandru, Sc. C-tin Săvoiu Tg Jiu, cl VII 8,92
33. Cumpănașu Carina Marina, Sc. Traian Dolj, cl VIII 8,87
34. Visan Ștefania Sc. nr. 3, Slobozia cl VIII 8,83
35. Rotărescu Maria Sc. George Emil Palade, Buzău, cl VIII 8,83
36. Raicea Anastasia CN Elena Cuza, București, cl VIII, 8,8
37. Mărgineanu Alexia Șc. nr. 14 Drobeta cl VII 8,77
38. Dan Raluca CN Andrei Muresanu cl VII 8,77
39. Calcan Florentina, Liceul de Arte Margareta Sterian, Buzău, cl VIII 8,75
40. Cocor Raluca, CN Iași, cl VII 8,75
41. Kerestely Alexandra Sc. Ion Băncila, Brăila cl VIII 8,75
42. Barbu Diana, LT Matei Basarab Măxineni, jud Brăila cl VIII 8,73
43. Ciocârlan Maria CN Calistrat Hogaș, Piatra Neamț, cl VIII 8,70
44. Macarie Miruna CT Dragomir Hurmuzescu, Deva cl VII 8,70
45. Ivanov Traian Lic. Gr Moisil, Tulcea cl VII 8,67
46. Vulpe Ruxandra, Liceu de Arte Margareta Sterian, Buzău, cl VIII 8,67
47. Uliu Maria Șc. nr. 3 Drobeta cl VII 8,58
48. Diți Miruna Sc nr. 178 Bucuresti cl VIII 8,58
49. Cirip Marius Liceul Pedagogic Matei Basarab Măxineni. Jud. Brăila, cl VIII 8,58
50. Andrei Bianca, Sc. nr. 2 Videle, TL, clasa a VIII-a 8,57
51. Cernat Irina, Colegiul Economic Emanoil Gojdu HD, cl VII 8,53
52. Ureche Tiberiu Șc. nr. 194 Bucuresti cl VIII 8,53
53. Șcheul Lidia, Sc. Voitinel, cl VIII 8,47
54. Adina Tașcă, Sc. nr. 4 Suceava, VII 8,47
55. Anechiti Ana Maria, Sc. Bogdan Vodă, Câmpunulg Moldovenesc, cl VII 8,42
56. Fedorca Alexandra, Sc. Mircea Eliade, Satu Mare, cl VII 8,33
57. Stanciu Cristiana, Liceul Margareta Sterian, Buzău, cl VIII 8,33
58. Boncoi Ada LT Gr Moisil Tl cl VII 8,33
59. Ritzi Daria CN Gh. Murgoci, Brăila cl VII 8,33
60. Barbu Diana LT Matei Basarab, cl VIII 8,33
61. Diculescu Argeșanu Sc. Ionel Teodoreanu, Bucuresti cl VIII 8,30
62. Brînzan Elena, Sc. nr. 1 Bungești Jiu, cl VIII 8,17
63. Susany Hera Colegiul Ec. Emanoil Gojdu HD cl VII 8,17
64. Chivu Karina Andreea, CN Unirea Tg Mureș, cl VIII 8,17
65. Loi Mihnea, CN Gh. Murgoci Brăila cl VII 8,12
66. Călinov Cosmin LT Gr. Moisil TL cl VII 8,08
67. Atudorei Luana Sc. I. Gh. Duca, Bucuresti 8,08
68. Olaru Alexia Sc. C-tin Negreanu, Drobeta cl VII, 8,08
69. Baicu Maria, Sc. nr. 18 Jean Bart, Constanța, cl VII 7,97
70. Daria Georgiana Cismaru, Sc. Ctin Săvoiu, Tg Jiu clVIII 7,92
71. Ceaușescu Ana Maria, Sc. nr. 11 Buzău, cl VIII 7,92
72. Rusu Beatrice Maria, Liceul de Arte Margareta Sterian, Buzău, cl VIII 7,83
73. Gabor Sorana, Sc. dr. Berbady Gyorgy, cl VII 7,8
74. Diminica Simona Șc. 118 Jean Bart Constanța cl VII 7,73
75. Predoiu Alice Elena, Liceul Margareta Sterian, Buzău, cl VIII 7,68
76. Edy Cotârță, Colegiul Traian, Drobeta Turnul Severin cl VIII 7,67
77. Câlțu Coman Filofteia, Sc. Căpitan aviator Bădulescu, Buzău, cl VII 7,63
78. Dorobanțu Hariton, Palatul Copiilor Pitești, cl VII 7,57
79. Tofan Georgiana, Liceul Special pentru deficienți de vedere, Buzău, cl VII 7,53
80. Fulop Șohan Irina, CN B. P. Hașdeu cl VII 7,50
81. Moise Anca CN Gh. Murgoci Brăila VII 7,50
82. Pedică Maria Sc. nr. 18 Jean Bart, Constanța cl VII 7,42
83. Constantin Sebastian Sc. George Emil Palade, Buzău 7,23

LICEU
1. Gheorghiu Iuliana CN Cuza Vodă, Huși, cl XI 10
2. Vincene Emilia CN Sf. Sava, cl X 10
3. Radu Miruna, Colegiul Pedagogic Șt. Velovan Craiova, cl XII 10
4. Vrămuleț Diana LT Gr. Moisil Tulcea cl X 10
5. Răpeanu Miruna, CN BP Hașdeu Buzău cl XII 10
6. Scutaru Ioana CN Costache Negri Galați cl IX 9,92
7. Ionașcu Alex, BP Hasdeu Buzău, cl XII 9,92
8. Macri Gabriel Sc. Centrală București, cl X 9,83
9. Popa Sorina, CN St. Velovan Craiova, cl X 9,75
10. Lazăr Mihai Andrei, CN Iancu de Hunedoara Deva, cl XI 9,75
11. Dogaru Iulia, CN BP Hașdeu Buzău, cl XII 9,75
12. Sima Maria Simina, CN BP Hașdeu Buzău, cl XII 9,75
13. Dorobăț Silvia Liceul George Georgescu Tulcea cl X 9,70
14. Banu Ana CN Sf. Sava București, cl IX 9,67
15. Drăgan Alexandra CN Calistrat Hogaș, Tecuci, Galați, cl X 9,67
16. Vrânceanu Ema Medeea CN Roman Vodă, Roman cl X 9,67
17. Dogaru Andrei CN Sf. Velovan Craiova cl X 9,67
18. Anghel Ovidiu, CN BP Hașdeu Buzău, cl X 9,67
19. Zgreaben Alexandru Octavian CN Ion C. Brătianu Pitești, cl XII 9,67
20. Cârstea Natașa, Palatul copiilor Pitești, cl XI 9,67
21. Deaconescu Andreea, LT Iulia Zanfiescu Mioveni, cl IX 9,62
22. Toader Ionuț, CN Al. Odobescu Pitesti, cl XI 9,58
23. Șupială Teodora Liceu de Arte Bălașa Doamna Târgoviște cl IX 9,58
24. Tătărușanu Ioana, CN Iași, cl IX 9,53
25. Chiroșcă Iulia, CN Cuza Vodă Huși,Vaslui cl XI 9,50
26. Marin David, CN Spiru Haret, București, cl XI 9,50
27. Luca Denisa Stefania, CN Spiru Haret Suceava, cl IX 9,50
28. Dumitrașcu Petre Lic. Transporturi Craiova, cl XII 9,50
29. Iacob Ioana, Lic. Teoretic Gr. Moisil Tulcea XII 9,50
30. Ioniță Ana Maria, Lic. Teologic Ștefan Demetrescu cl X 9,50
31. Zabolodni Ana Cristina, LT Ovidius, Constanța, cl X 9,50
32. Ciotmonda Diana, CN Andrei Mureșanu Bistrița, cl X 9,42
33. Baranga Ana, LT Gh. Munteanu Murgoci Măcin, cl XI 9,42
34. Danilov Oana, Lic. Gr. Moisil TL, cl XI 9,42
35. Zetu Dana, COLEGIUL NAŢIONAL „Ferdinand I” Bacău cl XI 9,42
36. Miulescu Eugenia Mihaela, CT Gen. Gh. Magheru Tg. Jiu, cl XI 9,40
37. Stancu Alexandra, CN Stefan Velovan Craiova, cl X 9,38
38. Mocanu Sorin Valentin, LT Grigore Moisil Tulcea cl XII 9,34
39. Toader Carmen, CN Mihail Kogălniceanu, cl XII 9,33
40. Stancu Alexandra, CN Elena Cuza Craiova, cl IX 9,33
41. Ipate Daria CN Roman Vodă, cl X 9,33
42. Scuturici Claudia, CN Andrei Muresanu Bistrița, cl X 9,33
43. Simion Diana, LT Lucian Blaga Constanța, cl X 9,33
44. Metescu Ioana, CN BP Hașdeu Buzău, cl X 9,33
45. Abbas Aida, CN Pedagogic C-tin Brătescu, Constanța, cl X 9,33
46. Radoi Eliza, CN Radu Greceanu Slatina, cl XI 9,33
47. Bobe Daniela Clubul copiilor Medgidia, cl IX 9,33
48. Vâlceanu Andrei CN Ecaterina Teodoroiu Tg. Jiu XI clI 9,33
49. Stoian Valentina, CN St. Velovan Craiova, cl XII 9,33
50. Săftoiu Alexandra, CN Mihai Eminescu Buzău, cl X 9,27
51. Sulima Bilghe Clubul copiilor Medgidia cl X 9,25
52. Moldovan Ioana, Pal. copiilor Bistrița X 9,25
53. Sarcină Maria, CT G-ral Gh Magheru Tg Jiu, cl XI 9,25
54. Rîpaș Andra, CN Zinca Golescu Pitesti, XII 9,25
55. Chesaru Cristian LT Gr. Moisil Tulcea XII 9,20
56. Clucencu Cătălina Cristiana, CT Lațcu Vodă, Siret, cl X 9,20
57. Radu Teodora Elena, CN Mihai Eminescu Buzău, cl X 9,20
58. Marineață Simona, Palatul copiilor Pitești, cl IX 9,20
59. Burnichi Debora Liceul Korosi Csoma Sandor, Covasna cl X 9,17
60. Buleac Maria, CN Spiru Haret Tg. Jiu X 9,17
61. Cândea Rusxandra, CN Gh. Murgoci Brăila XI 9,17
62. Iftene Mălina, CN Cuza Vodă Huși, Vaslui cl X 9,17
63. Balabuc Ozana, L.Ped. Gh. Șincai Zalău, cl IX 9,17
64. Cazadin Iordan Alexandru, CT Energetic Constanța, cl XI 9,17
65. Tudorie Alina, CN Costache Negri Galați, cl XII 9,17
66. Zotescu Teodor, CN Ion Creangă Bucuresti, cl X 9,17
67. Tulbure Bianca, CN Fratii Buzesti Craiova, cl IX 9,17
68. Suciu Georgiana, Pal. copiilor Bistrița, cl IX 9,17
69. Andrecuț Alexandra, Pal. copiilor Bistrița, cl XII 9,12
70. Neculau Ioana, CN Petru Rares Piatra Neamț, cl XII 9,08
71. Țuțuianu Nina Corina, CN Regina Maria Constanța, cl XII 9,08
72. Pleșca Nicolae, CN Petru Rares Piatra Neamț, cl XII 9,08
73. Muler Paula Liceul Regina Maria Dorohoi, cl XI 9,08
74. Macovei Raluca, CN Unirea Tg Mures, cl IX 9,08
75. Crângașu Elena, Clubul copiilor Medgidia, cl XII 9,08
76. Vrânceanu Diana, BP Hașdeu Buzău, cl X 9,08
77. Albu Gabriela, L. Vasile Lovinescu, Fălticeni, liceu 9,08
78. Șuleru Mihela Cristina, CN Spiru Haret Suceava, cl X 9,08
79. Pițulescu Andreea, CN Eudoxiu Hurmuzachi, Radauți, cl X 9,08
80. Stan Bianca, CN Octav Băncilă Iași, cl X 9,06
81. Ardelean Cristina CN Ioan Slavici Satu Mare cl X 9,10
82. Sîncu Vlad Petrișor, CN Regina Maria Deva, cl IX 9,05
83. Stupinean Larisa CN Liviu Rebreanu Bistrita, cl XI 9,03
84. Suldac Damaris, Lic. Tudor Jarda Bistrița, cl IX 9
85. Dumitru Tiberiu LT Mihail Sebastian Brăila cl XI 9
86. Tănăsescu Mihai, CN BP Hasdeu Buzău, cl XI 9
87. Dinu Petruț Relu, CN BP Hasdeu Buzău, cl XI 9
88. Cornoiu Ana, CN Ecaterina Teodoroiu, cl X 9
89. Dîlganu Daniela, Lic The Drobeta T. Severin, cl XI 9
90. Ștefan Tatiana, CN Mihai Eminescu Buzău, cl X 8,96
91. Lascu Răzvan, CN Gh. Murgoci Bră,ila, cl XII 8,92
92. Morora Bianca, Al I Cuza, Alexandria, cl XII 8,92
93. Petre Gabriela, CN Ion Creangă București, cl IX 8,92
94. Plopeanu Elena Teodora, CN Al. Vlahuță Rm. Sărat, cl XI 8,92
95. Mureșan Iulia, CN Decebal Deva, cl XI 8,90
96. Horea Emilian, Pal. Copiilor Bistrița, cl IX 8,90
97. Roșu Petru, CN Sf. Sava, cl XI 8,87
98. Mitrache Iulia, CN Gh Titeica Drobeta Turnu Severin cl XI 8,85
99. Băliță Teodora, CN Costache Negri, cl X 8,83
100. Moșuți Ioana Maria, CN Mihai Eminescu Iași, cl IX 8,83
101. Macsm Elena, CN Mihai Eminescu Botoșani, cl X 8,83
102. Burcea Gabriela, LT Constatin Brâncoveanu Târgoviște, cl XI 8,83
103. Măglașu Denisa, LT Constatin Brâncoveanu Târgoviște, cl XI 8,83
104. Năstase Roxana, CN Gh. Murgoci Brăila, liceu 8,83
105. Drăguț Ciprian, Elena Cuza Craiova, cl IX 8,83
106. Dimofte Mara, Lic. Intern Informatica București, cl XII 8,83
107. Olar Nicoleta Iulia, CN Unirea Tg. Mure,ș cl X 8,83
108. Grancea Lavinia Roxana, CN Regina Maria, Constanța, cl XII 8,77
109. Sfeatcu Nicoleta Mioara, CN Alex. I. Cuza, Alexandria TL, cl XII 8,76
110. Mesia Loriana Elena, CN Unirea Tg Mures, cl IX 8,75
111. Petrovici Andrea, CN Petru Rareș Suceava, cl XI 8,75
112. Bistriceanu Ancuța, LT Independența Calafat, cl XI 8,75
113. Udrescu Mădălina, Colegiul Zinca Golescu Pitești, cl X 8,75
114. Condurache Ștefan, CN Gr. Ghica Dorohoi, cl XI 8,73
115. Elev neidentificat 8,70
116. Morozov Victor, Colegiul Spiru Haret Tulcea, cl XII 8,69
117. Iacob Andra Eliana, CN Al Ghica, Alexadria, cl XII 8,67
118. Radu Camelia, Lic. Panait Cerna Brăila, cl IX 8,67
119. Antonie Bianca, CN Șt. Odobleja Drobeta, cl XI 8,67
120. Stanciu Raluca, LT Panait Cerna Brăila, cl IX 8,67
121. Burcea Andreea, C. Zinca Golescu Pitești, cl XI 8,67
122. Bereknyeri Iulia, CN Octavian Goga, Sibiu, cl X 8,63
123. Ispas Andreea, CN Ion Creangă, cl XI 8,60
124. Tirică Alina, CN Zinca Golescu Pitești, cl XI 8,60
125. Birtea Alexandra, Colegiul Militar Ștefan cel Mare, Câmpulung Moldovenesc, cl IX 8,60
126. Călinescu Adriana Lavinia, CN Al. Ghica, Alexandria, cl XII 8,60
127. Vîrcan Raluca, LT C-tin Brâncoveanu, cl IX 8,60
128. Brînzoi Adriana, LT Al I Cuza Slobozia, cl X 8,60
129. Peștean Mădălina L. Ped. Gh. Șincai Zalău, cl IX 8,58
130. Marcu Eliza, CNP ST Velovan Craiova, cl IX 8,58
131. Mic Elisa, CN Liviu Rebreanu Bistrița, cl XII 8,58
132. Lăcătușu Cristina, Colegiul tehnic Lorin Sălăgean, cl XI 8,58
133. Suciu Paula, Lic. Muzica Tudor Jarda Bistrița, cl XI 8,58
134. Poleac Radu Emilian, CN Vasile Alecsandri Bacău, cl XII 8,58
135. Elev neidentificat 8,58
136. Buzenche Elena, Lic. Teoretic Eremia Grigorescu Mărășești Vrancea, cl X 8,50
137. Ișfan Andreea, CT Gh Magheru Tg. Jiu cl X 8,50
138. Elev neidentificat 8,50
139. Ebetiuc Oana CN St Odobleja Drobeta cl IX 8,50
140. Boboc Maria, C Zina Golescu Pitesti, cl XII 8,50
141. Nicoară Ioana, CN Regina Maria, cl IX 8,50
142. Budugan Ioana, CN Roman Vodă, Roman Neamț, cl IX 8,47
143. Barbu Maria, Colegiul Spiru Haret Tl, cl X 8,43
144. Miheș Sonia, L L. Blaga Oradea 8,43
145. Bogoș Ioana, LT Gh. Marinescu, Tg Mureș, cl X 8,42
146. Torsan Petra, CN Sf. Sava, cl IX 8,42
147. Armeană Natalia, CN Octavian Goga, Sibiu, cl X 8,42
148. Coteș Serban LT C-tin Brâncoveanu, cl IX 8,42
149. Afumatu Diana, Al I Cuza, Alexandria, cl XII 8,41
150. Marin Andrea, CN Elena Cuza Craiova, cl X 8,40
151. Lipan Valentina, LT Mihail Sebastian Brăila, cl XI 8,33
152. Temneanu Irina, Lic. Gr. Moisil TL, cl XII 8,33
153. Piticariu Simona Nicoleta, L. Tehnologic Dorna Cândrenilor, cl X 8,33
154. Rândașu Mălina, CN Petru Rareș Piatra Neamț, liceu 8,33
155. Ghirgă Gianina, LT Independența Calafat, cl XI 8,33
156. Rândă Ioana Iulia si Voiculescu Raluca, CN St. Velovan Craiova, cl IX 8,33
157. Raducu Iuliana, CN Zinca Golescu, cl XII 8,33
158. Mănescu Alexandra, CN BP Hasdeu Buzău, cl XI 8,27
159. Răduță Mircea, LT Gr. Moisil Tulcea, cl XII 8,27
160. Stoica Denisa, CN St. Odobleja, cl X 8,25
161. Ion Andra Maria, CN Elena Cuza, Craiova, cl IX 8,25
162. Rusu Elena, LT Iulia Zanfirescu Mioveni, cl XI 8,25
163. Popovici Iulia, CN Al. Ghica, Alexandria, cl X 8,25
164. Dan Alexandra, CN Mihai Eminescu Satu Mare, cl XI 8,25
165. Vasiliu Cristina, CN Gh. Murgoci Brăila 8,25
166. Lipară Alexandra, CN BP Hadeu, Buzău, cl X 8,23
167. Neag Csizmar Andreea, Lic. L. Blaga Oradea, liceu 8,17
168. Chivoiu Emanuel, LT St. L. Roth, Mediaș, cl IX 8,17
169. Sermășan Horațiu, CN Unirea, Tg Mureș, cl XI 8,17
170. Piscuc Corina LT Philadephia Suceava, cl. XII 8,17
171. Dobromir Maria, CN Ecaterian Teodoroiu Tg Jiu, cl X 8,17
172. Tucă Ionela, CN Șt Odobleja Drogeta T Severin, cl XI 8,10
173. Herișanu Luiza, C Zinca Golescu, cl XII 8,08
174. Ispas Elena Manuela, Lic. Pedagogic Mircea Scarlat, Alexandria, cl IX 8,08
175. Brumă Mari Adina, CN Al. I. Cuza, Alexandria, TL, cl XII 8,08
176. Șubredu Ana Maria, CN Al. Ghica, Alexandria, cl XII 8,08
177. Iacob Cristina Mihaela, CN Spiru Haret Suceava, cl X 8,07
178. Lupașcu Sabina LT Panait Cerna Brăila cl IX 8,07
179. Ghica Cristina, CN Al. Odobescu Pitesti, cl XI 8,07
180. Harhătă Teodora, CP Vasile Lupu Iasi, cl XI 8
181. Elev neidentificat 8
182. Mocanu Alexandra, CN AL I Cuza, Alexandria, cl XII 8
183. Modoranu Denisa, CT Gr. Cartianu Piatra Neamț, cl X 8
184. Sîrbu Darius, LT Panait Cerna Brăila 8
185. Ionescu Ruxandra, Lic. George Georgescu TL, cl XI 7,97
186. Baicu Maria, Sc. Nr. 18 Jean Bart Constanța, cl VII 7,97
187. Moise Bianca, Clubul copiilor Medgidia, cl XII 7,92
188. Dan Lorena, Clubul copiilor Oltenița, cl XI 7,92
189. Rus Carmen, Pal. copiilor Bistrița, cl IX 7,92
190. Rohan Madălina, LT Gh. Marinescu Tg. Mureș, cl X 7,92
191. Bălan Alexandra, CN Liviu Rebreanu Bistrița, cl IX 7,92
192. Maurer Antonia, LT St. L. Roth, Mediaș, cl IX 7,87
193. Pachița Alexandra, CT Gh. Cartianu Piatra Neamț, cl XII 7,83
194. Țintatu Comănescu Iunia, CN I.C. Bratianu Pitești, cl IX 7,83
195. Iordăchioaia Cosmina CN Petru Rares Piatra Neamț, cl XII 7,83
196. Mancaș Ana Maria CN Petru Rares Piatra Neamț XII 7,80
197. Porumboiu Andreea, CT Valeriu D. Cotea, cl X 7,73
198. Rus Alisa, CN Petru Rareș Beclean, cl XI 7,70
199. Pogăcean Silvia, LT Gh. Marinescu, TG Mureș, cl XI 7,67
200. Grigorii Ana Maria, CN Petru Rares Piatra Neamț, cl IX 7,67
201. Cliseru Georgiana, Palatul copiilor Drobeta, cl XII 7,67
202. Elev neidentificat 7,50
203. Vlagali Bianca, CN George Coșbuc București, cl IX 7,33

Juriul:
Presedinte - Petre Crăciun, scriitor, membru USR
Membri:
Nicolae Rotaru, scriitor, membru USR
Elena Busuioc: prof. Romana
Flavia Paraschiv: prof. Romana
Nicoleta Kutesh (scoala 280): prof. Romana
Mihaela Hură, prof. Româna, scriitor carti pentru copii, redactor-șef portalul Literatura Copii
Anca Oprea, prof. Română
Andreea Marin, jurnalist cultural, Radio Romania
Adriana Ene, jurnalist emisiuni pentru copii, Radio Trinitas.

Despre noi

Portofoliu

Redactie

Companie

Campanii

Contact

Noutati editoriale

Scriitori

Literatura populara

Personaje indragite

Eveniment

Micul scriitor

Proza

Editura Zorio

Editorial

Video - Audio

Poezii

Personalitati literare

Carti online

Educatie

Cartea care imi place

Teatru radiofonic

Limba romana

Este parerea mea

Literatura clasica - proza

Literatura clasica - poezie

Formular de contact

Trimite